iGostyn.pl reklamy
ARiMR

Rolnicy którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed ASF mogą skorzystać z pomocy

Do 24 lutego ARiMR przyjmuje wnioski o wsparcie „Inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”. To oferta pomocy skierowana do rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed ASF, a także do spółek wodnych chcących zainwestować w urządzenia chroniące gospodarstwa przed suszą czy powodzią.

Ze wsparcia finansowanego budżetu PROW na lata 2014-2020 mogą skorzystać rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 świń bądź zrealizowali zobowiązania rolno-środowiskowe w ramach wariantu 7.4 – zachowanie lokalnych ras świń, i chcą przeprowadzić inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Pomoc w wysokości do 100 tys. zł w formie refundacji do 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji mogą otrzymać m.in. na:

  • utworzenie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej;
  • wyposażenie gospodarstwa w urządzenie do dezynfekcji;
  • budowę lub przebudowę magazynu do przechowywania słomy dla świń;
  • zakup silosu na paszę gotową do bezpośredniego spożycia przez świnie i wykonanie robót związanych z jego posadowieniem;
  • przebudowę czy remont, które doprowadzą do utrzymywania świń w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach;
  • wykonanie ogrodzenia chlewni.  

O pomoc mogą ubiegać się także spółki wodne lub ich związki, w których większość stanowią rolnicy posiadający grunty rolne, lub w których więcej niż połowa zmeliorowanych gruntów objętych działalnością spółki jest w posiadaniu rolników.

Więcej informacji na stronie internetowej ARiMR.

Źródło: ARiMR

Tagi: arimr, wnioski, asf


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mag-bull

KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

zamów reklamę