iGostyn.pl reklamy
Z policji

Rozmawiali z uczniami o narkotykach i dopalaczach

2020-01-23 10:16:34
Zdjęcie: KPP Gostyń
„Narkotyki i dopalacze zabijają – szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Pod takim hasłem spotkali się policjanci z uczniami ze szkoły w Skoraszewicach. Podczas prelekcji funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o konsekwencjach zażywania narkotyków i dopalaczy.

16 stycznia br. policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu spotkali się z uczniami klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach.

 

Prelekcję rozpoczęto od wyemitowania filmu pt. „Szkoda Ciebie na Takie Patoklimaty”. W dalszej części młodzi ludzie dowiedzieli się o skutkach zażywania dopalaczy i narkotyków oraz o konsekwencjach prawnych wynikających z posiadania, udzielania i handlowania substancjami psychoaktywnymi. W trakcie prelekcji rozdano ulotki dotyczące kampanii, mające na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń prawnych i zdrowotnych związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

 

Spotkanie przeprowadzono w ramach kampanii edukacyjnej „Narkotyki i dopalacze zabijają - szkoda Ciebie na takie patoklimaty!" Kampania została opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

 

Źródło: KPP Gostyń


Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet