iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plIGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Gostyń

Rozpoczęli przygodę ze żłobkiem

2021-02-03 11:51:08

Zdjęcie: gostyn.pl/UM w Gostyniu i Edyta Karolczak
20 maluchów rozpoczęło przygodę w samorządowym żłobku w Gostyniu.

W poniedziałek 1 lutego 2021 roku pierwsze maluchy pojawiły się w samorządowym żłobku przy ul. Strzeleckiej. Swoją żłobkową przygodę rozpoczęło 20 maluchów, którymi zajmować się będzie wykwalifikowana kadra w specjalnie przygotowanych i dostosowanych do potrzeb najmniejszych dzieci pomieszczeniach.

 

W swoim pierwszym dniu w żłobku każde dziecko otrzymało misia - przytulankę „Jestem z Gostynia”, która powinna sprawić, że ten dzień dla maluchów będzie łatwiejszy.

 

Przypomnijmy, że pod opiekę żłobka trafiło 20 dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 roku życia. Placówka czynna jest od godz. 6.30 do godz. 16.30 od poniedziałku do piątku. Posiłki dla dzieci w żłobku zapewnia, mieszczące się w tym samym budynku, Przedszkole Miejskie nr 2.

 

W wyremontowanych pomieszczeniach na poddaszu gostyńskiej Szkoły Muzycznej przygotowano m.in. toalety dostosowane do potrzeb dzieci, bawialnię, salę do leżakowania, pomieszczenia gospodarcze, zaplecze socjalne dla personelu, a także biura dla administracji. Żłobek został wyposażony w sprzęt elektroniczny przydatny do zabaw, w tym zabaw edukacyjnych z dziećmi, zamontowany został m.in. magiczny dywan, tablica interaktywna, rzutnik wraz z odtwarzaczem DVD.

 

W piątek 29 stycznia 2021 roku odbyło się w żłobku, w reżimie sanitarnym, spotkanie pracowników z zastępcą burmistrza Gostynia Grzegorzem Skorupskim odpowiedzialnym w gostyńskim samorządzie za sprawy związane z oświatą, edukacją i wychowaniem.

 

Uruchomienie żłobka było możliwe dzięki pozyskaniu zewnętrznych źródeł finansowania. W roku 2020 gmina Gostyń pozyskała unijne dofinansowanie na uruchomienie pierwszego samorządowego żłobka w Gostyniu. Projekt wyceniony na blisko ponad 900 tys. zł zakłada uruchomienie i dofinansowanie działania nowej placówki opiekuńczej dla dzieci do 3 roku życia przez 21 miesięcy. Wcześniej gmina pozyskała ponad 600 tys. zł na utworzenie i wyposażenie nowego żłobka. Pieniądze pochodziły z rządowego programu „Maluch+”.

Źródło: gostyn.plConditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl