iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Ruch wraca do normy

W czwartek 14 grudnia 2023 roku na skrzyżowaniu ul. Nad Kanią i Europejska ruch wróci do normy. Prace związane z profilowaniem nawierzchni zakończyła firma Drogbud. Teraz na tym odcinku ruch powinien się odbywać płynnie.

To już ostatnie prace związane z budową obwodnicy Gostynia. Przypomnijmy w poniedziałek 4 grudnia 2023 roku nastąpiło oficjalne otwarcie obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434, którą zarządza Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. To największa inwestycja drogowa samorządu województwa wielkopolskiego, który był inwestorem. Wykonawcą była zaś firma STRABAG.

Wartość całej inwestycji wynosi niemal 140 mln zł. Dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej przekroczyło 118 mln zł. Obwodnica ma długość 6,6 km i rozpoczyna się na skrzyżowaniu z drogą Gostyń – Krajewice. Właśnie tam miało miejsce symboliczne otwarcie nowej drogi. Koniec obwodnicy mieści się na skrzyżowaniu z drogą Gostyń – Smogorzewo. Stamtąd można dojechać zbudowanym w 2020 roku łącznikiem do ulicy Europejskiej i dalej do ulicy Poznańskiej, stanowiącej dotychczas w całości miejski fragment drogi nr 434. Całkowite wyprowadzenie tranzytu poza miasto nastąpi z chwilą oddania do użytku obwodnicy drogi krajowej nr 12, co ma nastąpić w roku 2025.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę