iGostyn.pl reklamy
Dla rolnika

Rusza trzecia edycja konkursu „Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa”

Ogłoszony został nabór do etapu wojewódzkiego w ramach trzeciej edycji konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa”. Organizatorem jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego, który zachęca sołectwa do udziału i podzielnia się realizacją pomysłu na rozwój swojej miejscowości. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz udział w edycji ogólnokrajowej konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 stycznia 2024 roku.

Fundusze sołeckie od wielu lat są fundamentem rozwoju i aktywizacji mieszkańców wielu miejscowości. Za ich sprawą powstają miejsca wspólnego spędzania wolnego czasu, odnowione zostają opuszczone i zdewastowane miejsca będą ce dumą i wizytówka wsi i małych miejscowości. Fundusz sołecki to instrument motywujący lokalne społeczności do przejmowania odpowiedzialności za rozwój swojego najbliższego otoczenia. Zarząd Województwa Wielkopolskiego 14 grudnia ogłosił nabór w ramach kolejnej edycji etapu wojewódzkiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Celem jest promocja inicjatyw finansowanych lub współfinansowanych z funduszu sołeckiego, które służą wzmocnieniu sołeckich wspólnot lokalnych i poprawie jakości życia na wsi. Konkurs pokazuje także dobre praktyki mieszkańców oraz promuje wieś jako miejsce do życia i rozwoju społeczno-gospodarczego.

- Fundusz Sołecki pokazuje jak zaradni i pomysłowi są mieszkańcy wsi i małych miejscowości. Sołectwa dysponując funduszem sołeckim realizują projekty, dzięki którym ich najbliższe otoczenie staje się piękniejsze i bardziej przyjazne mieszkańcom. Trzecia edycja konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest okazją do zaprezentowania swojej pracy, promocji miejscowości oraz zdobycia nagrody finansowej. Możliwość awansu do etapu ogólnokrajowego konkursu to także okazja do zaprezentowania przed szerokim gronem odbiorców z całego kraju jak pięknieje wielkopolska wieś – mówi wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Etap wojewódzki konkursu skierowany jest do wszystkich sołectw z terenu województwa wielkopolskiego, które w latach 2010-2023 realizowały projekty finansowane ze środków wyodrębnionych w ramach funduszu sołeckiego lub w których fundusz sołecki stanowił wkład własny z czego udział nie może być mniejszy niż 40%. W ramach konkursu przewidziane zostały nagrody finansowe. Laureat I miejsca otrzyma 7 tys. zł, II miejsca 5 tys. zł, natomiast III miejsca 3 tys. zł. Dodatkowo projekt, który zajmie pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim zostanie zgłoszony do VII ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów z siedzibą w Koninie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronach internetowych: www.umww.pl (podstrona Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi) oraz www.wow.umww.pl razem z regulaminem.

 
pasek reklama


Czytaj również


FIRMA DAMEN UBÓJ BYDLA Z KONIECZNOŚCI

KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ

mag-bull

ubojnia gola

POLUB NAS NA FACEBOOKU

zamów reklamę