iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plIGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

Są pieniądze na przebudowę drogi Krobia - Miejska Górka

2021-04-22 13:04:00

Powiat gostyński otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi powiatowej Krobia - Miejska Górka w miejscowości Rogowo.

Wartość prac wyceniono na prawie 3 mln złotych. Połowa tej kwoty pochodzić będzie z rządowego wsparcia. Dodatkowo na 4. miejscu listy rezerwowej znalazła się inwestycja polegająca na przebudowie drogi powiatowej Pępowo – Siedlec wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego.  Zadanie to wciąż ma szanse na dofinansowanie, jeśli w projektach znajdujących się na liście podstawowej pojawią się oszczędności przetargowe. Tak z reguły bywało w minionych latach.

21 kwietnia 2021 roku Wielkopolski Urząd Wojewódzki opublikował listy inwestycji przeznaczonych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na liście podstawowej znalazła się przebudowa 990-metrowego odcinka drogi powiatowej Krobia - Miejska Górka w miejscowości Rogowo. W ramach zadania planuje się położenie nowej nawierzchni, odwodnienie, przebudowę skrzyżowania, ustawienie wiat przystankowych i nowe oznakowanie. Kosztorysowa wartość prac to 2 997 052,13 zł. Wsparcie z rządowego programu wyniesie 1 498 526,06 zł. Przetarg na zadanie zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

 

Na 4. miejscu listy rezerwowej znalazła się kolejna powiatowa inwestycja: przebudowa drogi Siedlec - Pępowo wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego. Zadanie obejmuje modernizację odcinka o długości 4,248 km. W ramach prac przewiduje się poszerzenie jezdni do 6 m, modernizację nawierzchni oraz dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej do Siedlca. Wartość prac wynosi 7 258 711,34 zł. Powiat gostyński wnioskował o dofinansowanie w wysokości 3 628 611,52 zł. Zadanie to wciąż ma szanse realizacji. Będzie to możliwe, jeśli w inwestycjach znajdujących się na liście podstawowej pojawią się oszczędności przetargowe. Wówczas zaoszczędzone środki przeznaczone będą na kolejne inwestycje.
Conditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl