iGostyn.pl reklamy
KPP Gostyń

Samochód i przyczepa były w złym stanie technicznym, przekroczono też całkowitą masę pojazdów

Zdjęcie: KPP Gostyń

Przejechał trasę z Holandii do Polski, przeładowanym, niesprawnym zespołem pojazdów. Został zatrzymany przez gostyńskich policjantów.

Policjanci z gostyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej busa marki Iveco z przyczepą, który przekroczył dozwoloną prędkość o 19 km/h w terenie zabudowanym. 33-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego przewoził samochody z Holandii. Zarówno Iveco jak i przyczepa były w złym stanie technicznym, dodatkowo całkowita masa pojazdów została przekroczona, aż o 2,5 tony.
 
Okazało się także, że mężczyzna nie posiada licencji transportowej ani tachografu. Za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej, zły stan techniczny oraz przekroczenie prędkości funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandaty karne o łącznej wysokości 1200 złotych. Zatrzymali także dowody rejestracyjne Iveco i przyczepy.
 
O braku licencji transportowej oraz tachografu została powiadomiona Inspekcja Transportu Drogowego. Kara administracyjna jaką może nałożyć ITD wynosi 12 tysięcy złotych za brak licencji transportowej oraz 10 tysięcy złotych za brak tachografu.

 

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę