iGostyn.pl reklamy
Ciekawostka

Sen przy włączonym świetle lub telewizorze a wzrost wagi

Macie w zwyczaju spanie przy włączonym telewizorze lub zapalonym świetle? Koniecznie zrezygnujcie z tego przyzwyczajenia. Amerykańscy naukowcy grzmią, że sztuczne światło może przyczyniać się do przybrania na wadze.

Naukowcy są zgodni. Powinniśmy spać w całkowitej ciemności, każde dodatkowe źródło światła, czy to zaglądające nam przez okno z ulicy, czy to światło telewizora wpływa bardzo niekorzystnie na nasz organizm i często nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. Od zawsze rytm człowieka wyznaczają dwie pory dnia. Dzień i noc. W dzień pracujemy a w nocy regenerujemy się, dlatego w nocy nasz organizm nie powinien skupiać się na dodatkowych bodźcach, które będą tylko rozpraszały. Spanie przy włączonym telewizorze lub zapalonym świetle zaburza ten cykl. Z racji tego, że jesteśmy genetycznie przystosowani do jasności w dzień i ciemności w nocy dodatkowe źródło światła podczas naszego snu może spowodować przybranie na wadze! W badaniu wzięły udział tylko kobiety, jednak nie wykluczone jest, że sprawa dotyczy także mężczyzn.

 

Dlaczego tyjemy?

 

Sztuczne światło używane w nocy prowadzi do zahamowania produkcji melatoniny. W okresie badań, 17% kobiet, które spały przy włączonym świetle przybrało aż 5 kg na wadze. Nie tylko telewizor, światło czy smartfon jest źródłem przyczyn zwiększenia wagi. Problem tkwi też w nowoczesnych urządzeniach, które emitują niebieskie światła LED. Melanopsyda, która znajduje się w siatkówce oka i odpowiada za regulację rytmu okołodobowego, jest bardzo wrażliwa na niebieskie światło.

 

Wniosek jest jeden. Gaście światło!

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę