iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Skarbówka wskazuje, gdzie szukać odpowiedzi na pytania związane z Polskim Ładem

Zdjęcie: Screen/Google Maps

Masz pytania o swoją pensję, PIT-2, ulgę dla klasy średniej, preferencje podatkowe dla biznesu, obliczanie wynagrodzeń? Te i inne pytania możesz zadać poprzez infolinię oraz kontaktując się z urzędem skarbowym. Sprawdź też przewodniki i bazę Q&A przygotowaną przez Krajową Administrację Skarbową.

wiecejwportfelach.gov.pl i podatki.gov.pl

Te dwa portale internetowe to podstawowe źródła informacji na temat podatkowej reformy.

Najważniejsze informacje znajdą tam dla siebie zarówno osoby pracujące na etacie, seniorzy jak i przedsiębiorcy. Jest też specjalna zakładka dotycząca wsparcia dla rodzin. Dzięki kalkulatorowi każdy może wyliczyć swoją miesięczną pensję „na rękę”.

Na portalach znajdują się też przewodniki dotyczące konkretnych zagadnień i rozwiązań (obecnie ulga dla klasy średniej, PIT-2, PIT-0 dla seniora).

 

Baza Q&A

Dodatkowo na podatki.gov.pl i wiecejwportfelach.gov.pl znajdziesz też pytania i odpowiedzi, które przybliżą Ci konkretne zagadnienia związane z podatkowym Polskim Ładem. Sekcja najczęściej zadawanych pytań jest na bieżąco aktualizowana. Pytania są podzielone tak, aby każdy mógł łatwo odnaleźć interesującą go informację.

Infolinia KIS dostępna jest pod numerami telefonów:

  • 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

  • 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)

Po połączeniu się i wybraniu numeru 8 zostaniesz przekierowany do konsultantów udzielających informacji o reformie podatkowej i poproszony o określenie tematu rozmowy:

  • jesteś pracownikiem medycznym – wybierz 0,

  • podatek od towarów i usług, identyfikacja podatkowa – wybierz 1,

  • podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) – wybierz 2,

  • podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) – wybierz 3.

W sprawach podatkowych można także kontaktować się poprzez Multikanałowe Centrum Informacji „Polski Ład” pod numerem 22 765 64 64.

 

Infolinie w urzędach skarbowych

W wielkopolskich urzędach skarbowych uruchomione zostały również specjalne lokalne infolinie dotyczące zmian podatkowych wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu.

Aby skontaktować się z wybranym urzędem skarbowym, wejdź na www.wielkopolskie.kas.gov.pl, wybierz swój urząd, a następnie wejdź w zakładkę „Kontakt” na jego podstronie. Tam znajdziesz numer dedykowany dla Polskiego Ładu.

Od wtorku w godzinach 8.00 - 19.00 trwają dyżury urzędów skarbowych dotyczące Polskiego Ładu. Każda osoba może zadzwonić lub przyjść i uzyskać odpowiedź na pytania lub wyjaśnić wątpliwości.

 

Livechaty

Dla księgowych organizowane są także webinaria dotyczące zagadnień związanych z obliczaniem wynagrodzeń pracowników. Linki do II tury spotkań, od 17 do 21 stycznia, znajdziesz w artykule „Polski Ład: Livechaty też w przyszłym tygodniu”.

Pracownicy urzędów skarbowych kontaktują się z przedsiębiorcami celem analizy potrzeb wsparcia ich kadr księgowo-finansowych przy wyliczaniu wynagrodzenia na nowych zasadach wprowadzonych przez rozporządzenie z 7 stycznia br.
pasek reklama


Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę