Gostyńscy policjanci z Wydziału Kryminalnego pracowali nad sprawą kradzieży. Do jednej z nich doszło 15 marca w jednym z marketów na terenie Gostynia. Skradzione zostały artykuły spożywcze i przemysłowe, głównie kremy do protez oraz kawy. Straty oszacowano na blisko 1000 złotych. Z kolei 19 marca w markecie w Pudliszkach skradziono artykuły spożywcze i przemysłowe, w tym pasty do zębów, czekolady, bombonierki oraz kawy o łącznej wartości blisko 850 złotych.
Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawców kradzieży, których zatrzymali 18 maja br. To 37- i 35-letni obywatele Gruzji.
Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci znaleźli cześć skradzionego mienia.
Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży.
W trakcie sprawdzenia 37-latka w policyjnych systemach okazało się, że był on już wcześniej notowany za kradzieże. Między innymi w 2022 roku w Turku dopuścił się kradzieży sklepowej na kwotę blisko 800 złotych. Odpowiadał także za kradzieże kwalifikowane jako wykroczenia, których dopuścił się w 2020 roku w Turku oraz w 2025 roku w Jarocinie.
W związku z dotychczasową działalnością przestępczą cudzoziemca oraz uznaniem, że swoim zachowaniem stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, a jego postawa i notoryczne łamanie przepisów wskazuje na lekceważący stosunek do polskiego prawa.
Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu wystąpił do Komendanta Straży Granicznej Poznań - Ławica z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej obywatela Gruzji, do powrotu do swojego kraju.
Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej i w najbliższym czasie opuści terytorium Polski.



















