iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Skontrolowali 82 pojazdy, ujawnili 80 wykroczeń

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu w miniony piątek przeprowadzili wzmożone kontrole prędkości. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim uświadamianie kierującym, jak niebezpieczna jest zbyt szybka jazda. Mundurowi ujawnili 80 naruszeń przepisów.

Policjanci sprawdzali m. in. czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań była poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Funkcjonariusze skontrolowali 82 pojazdy ujawniając 80 wykroczeń. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było niedostosowanie się do ograniczeń prędkości, mundurowi ujawnili aż 77 takich wykroczeń. Jeden kierujący przekroczył prędkośc o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. To 55-latek, który jechał przez Szelejewo Pierwsze z prędkością 111/50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Akcja miała na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również wszystkich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów kodeksu drogowego lub panujących na drodze warunków atmosferycznych, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę