iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Śnieg na samochodzie? Lepiej nie ryzykuj takiej jazdy! To słono kosztuje

Zima na całego, śniegu nie brakuje. Biały puch można też znaleźć na samochodach. Zanim jednak ruszymy autem w drogę nie zapomnijmy o jego odśnieżeniu! Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale także na możliwość otrzymania sporego mandatu...

Zalegający na masce i na dachu śnieg stanowi poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Każdy z nas widział jadący samochód z zalegającym na nadwoziu i szybach śniegiem. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że źle przygotowany do jazdy pojazd może stanowić poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Odpadające z samochodu kawałki lodu czy śniegu, uderzają w jadące za nim pojazdy i zmuszają kierowców do gwałtownego hamowania. Przy większych prędkościach takie sytuacje mogą być śmiertelnie niebezpieczne.

Ogromnym zagrożeniem są również częściowo odśnieżone szyby samochodu. Zdarza się, że kierowcy odśnieżają tylko przednią szybę i to tylko w obszarze, gdzie siedzi kierowca. Tak ograniczone pole widzenia może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. W takim przypadku pole widzenia jest praktycznie zerowe, a kierowca nie jest w stanie zauważyć pieszego. Nie widzi też innych pojazdów, porusza się na wyczucie.

Pamiętajmy, że odśnieżone, oczyszczone z lodu i innych zabrudzeń muszą być nie tylko szyby w pojeździe, ale także lusterka czy tablica rejestracyjna. Wymagają tego zarówno przepisy ruchu drogowego jak i zdrowy rozsądek. Dlatego pamiętajmy, że im bardziej zadbamy o nasz pojazd przed wyjazdem na drogę, tym bardziej poprawi się bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Za nieodpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości do 3 tysięcy złotych.

Źródło: Oficer prasowy KPP w Miliczu - podinsp. Sławomir WaleńskiTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj równieżMotoinformator poradnik sieci gazet internetowych - FanPage
zamów reklamę