iGostyn.pl reklamy
Pod naszym patronatem

Sobota z Dniami Karpia!

Zdjęcie: dnikarpia.barycz.pl
Przed nami kolejny weekend z Dniami Karpia. Znów wiele będzie się działo. Sprawdźcie sami!

Sobota, 11 września

 

  • Wycieczka po najciekawszych atrakcjach Doliny z regionalnym lunchem

Na przystanku KOŁO KOM, z kuchnią z natury, czekać będzie na Ciebie lunch na bazie produktów lokalnych certyfikowanych znakiem „Dolina Baryczy Poleca”. Bilet upoważnia również do bezpłatnego wstępu do Muzeum Bombki z audioprzewodnikiem, gdzie zgromadzonych zostało ponad 6 tys. szklanych ozdób choinkowych zachwycających kształtami i kolorami. Na stronie www.kom.edu.pl w zakładce "wycieczki rodzinne" znajdują się do wyboru trasy: rowerowa trasą dawnej kolejki wąskotorowej, rowerowa przez lasy i stawy oraz piesza po atrakcjach Milicza. Do każdej trasy kompletujemy kreatywny przewodnik – grę terenową z zadaniami i łamigłówkami. Na przystanku KOŁO KOM w Fish Trucku do wykorzystania jest bon o wartości 30 zł na dania z menu. Bilet można wykorzystać w każdy weekend września (sobota i niedziela w godz. 11:00 – 18:00).

Organizator: Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu.

 

  • Kajakiem na karpia

Spędź aktywnie czas w Dolinie Baryczy, płynąc kajakiem jedną z najpiękniejszych dzikich tras i napawaj się ciszą oraz niezwykłością otaczającej Cię przyrody. Młynówką Sułowsko-Radziądzką spłyniemy z Sułowa do Rudy Sułowskiej, gdzie w restauracji Zajazd Głowaczówka na uczestników czekać będzie smażony karp milicki, serwowany z ziemniaczkami zapiekanymi i surówką. Długość trwania spływu to ok. 2 godz. (na trasie 7 km). Podczas przeprawy przewodnik/ratownik będzie opowiadał o Dolinie Baryczy.

Organizator: Kompleksowe Usługi Turystyczne Beata Głowacz

 

  • Rodzinne Zawody Wędkarskie na Góreczniku

Złap karpia i zjedz karpia! A to wszystko podczas zawodów wędkarskich przy Stawie Górecznik. Na miejscu czekać na Was będą smakowite dania i przede wszystkim dobra zabawa w gronie miłośników wędkarstwa.

Organizator: Karczma & Hotel Górecznik

 

  • Konno przez krainę karpia

W siodle po Stawach Krośnickich! Wyjazd wyłącznie dla osób swobodnie poruszających się w trzech chodach (stęp, kłus, galop). Podczas trasy przewidziane są opowieści o historii i tradycjach regionu, a także o otaczającej nas przyrodzie.

Organizator: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski

 

  • Obserwacje ptaków z ornitologiem

Wyrusz z nami na ornitologiczną przygodę w okolice Stawów Przygodzickich. Uczestnicy będą mogli poznać uroki birdwatchingu, czyli obserwacji ptaków gołym okiem lub przez przyrządy optyczne. Na naszym obserwacyjnym "celowniku" znajdą się ptaki wodno-błotne, np. perkoz dwuczuby, błotniak stawowy i wiele, wiele innych. Nie wiemy, jakie ptaki wspólnie zobaczymy, może tym razem znajdzie się wśród nich orzeł bielik? Trasa wiedzie przez najpiękniejsze przyrodniczo tereny gminy Przygodzice - stawy kompleksu Trzcieliny oraz lasy - została tak opracowana, by nasi goście mogli delektować się kontaktem z przyrodą w swobodnej atmosferze i miłym towarzystwie.

Organizator: Folwark Jeździecki Jurand

 

 

  • Wernisaż wystawy malarstwa Pani Westyny Orłowskiej

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Pani Westyny Orłowskiej, gdzie na tle zdjęć przyrodniczych (ekspozycja stała) pokazane zostaną obrazy malowane przez Panią Westynę na terenie zachwycającej Doliny Baryczy.

Organizator: Fundacja Pro Eko-Foto

 

  • Spacer z Ornitologiem

Czy ptaki posiadają osobowość? Czy sokoły spokrewnione są z papugami? Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Poznaj sekrety życia ptaków oraz terminologię ornitologiczną. W programie spacer ścieżką przyrodniczą w kompleksie rezerwatowym Stawno, połączony z obserwacjami. W połowie trasy znajduje się wiata, w której przewidziany jest krótki odpoczynek (prowiant we własnym zakresie). Ornitolog podczas wędrówki udostępnia lunetę, a po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje także możliwość bezpłatnego wypożyczenia lornetek.

Organizator: Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy ,,Maciej Kowalski"

 

Więcej informacji na temat każdego z tych wydarzeń znajdziecie na stronie Dni Karpia.

O całości tego przedsięwzięcia oraz szczegółowy program na ponad dwa miesiące wydarzeń w poniższym artykule. Z pewnością, każdy najdzie coś dla siebie. Zachęcamy do udziału!

 

Ruszamy z Dniami Karpia. Będzie się działo!

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

zamów reklamę