iGostyn.pl reklamy
Zdrowie

Sposoby na walkę z cellulitem

Zdjęcie: Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels
Cellulit, zwany często "skórką pomarańczową" to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Występuje zarówno u szczupłych, jak i tych z trochę większą masą ciała.

Najprościej mówiąc, cellulit to takie nierówności, grudki na skórze, najczęściej występujące na pośladkach, udach, brzuchu czy ramionach. Przypominają właśnie skórkę cytrusów, dlatego też potocznie nazywany jest właśnie "pomarańczową skórką". Nierównomiernie rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, obrzękowo - włókniste zmiany pod skórą są ściśle związane z gospodarką hormonalną. Głównym sprawcą tego problemu jest estrogen, jednak nie tylko on przyczynia się do powstawania zmian. Co ciekawe, mogą być spowodowane chodzeniem w obuwiu na wysokim obcasie, obcisłymi ubraniami, małą ilością ruchu czy zbyt gorącymi kąpielami.

 

Jak możemy walczyć z cellulitem?

 

W walce z cellulitem warto pamiętać nie tylko o odpowiednich zabiegach kosmetycznych, ale i o odpowiedniej diecie czy ruchu. W przypadku nawyków żywieniowych warto pić więcej wody, zielonych herbat, spożywać produkty oczyszczające organizm, a unikać produktów przetworzonych. Aktywność fizyczna powinna skupić się na dyscyplinach, które angażują problematyczne części ciała, takich jak.: pływanie, aerobik, bieganie czy jazda na rowerze.

 

Należy przy tym wspomnieć, że celem walki z "pomarańczową skórką" jest poprawa krążenia, uszczelnienie naczyń i redukcja tkanki tłuszczowej.

 

Peelingi pomogą usunąć martwy naskórek i pobudzą krążenie. Do wyboru są peelingi kawowe, cukrowe, enzymatyczne oraz scruby do ciała. Przede wszystkim liczy się regularne przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Kolejnym sposobem na walkę z cellulitem jest masaż. Można go wykonywać po kąpieli, stosując do tego specjalne akcesoria, jak rękawice do masażu, gąbki z Luffy, szczotki do masażu, czy bańki do masażu. Do masażu warto używać także olejków wspomagających redukcję "pomarańczowej skórki", np.  olejków z  orzechów makadamia, migdałowych, arganowych, a nawet... oliwy z oliwek.

 

Na rynku dostępne są też specjalne reduktory cellulitu w formie kremów czy balsamów. W celu wzmocnienia efektu niektórzy zalecają owinięcie ciała folią po nałożeniu kosmetyku.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę