iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Spotkanie z byłym ambasadorem RP w Afganistanie

Zdjęcie: Facebook
W najbliższy wtorek, 18 maja, gościem specjalnym PWSZ Gniezno będzie dr Piotr Łukasiewicz - ambasador RP w Afganistanie w latach 2012-2014, pułkownik rezerwy sił zbrojnych, politolog, analityk, negocjator oraz ekspert ds. współpracy międzynarodowej i zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Wydarzenie jest bezpłatne i adresowane do młodzieży i studentów, którzy swoją przyszłość zawodową planują związać z: analityką bezpieczeństwa, bezpieczeństwem wewnętrznym lub narodowym, służbą dyplomatyczną polityką, stosunkami międzynarodowymi, dziennikarstwem wojennym czy karierą w strukturach wojskowych.

 

Gość będzie do dyspozycji osób zainteresowanych:

⇒ o godz. 11.00 - wówczas udzieli wywiadu na żywo na profilu na Facebooku https://www.facebook.com/StudiaGniezno

 

Podczas wywiadu będą poruszane kwestie zagadnień związanych m.in. 

  • ze ścieżką kariery w służbach dyplomatycznych
  • czym różni się dyplomacja cywilna od wojskowej?
  • na czym polega praca dyplomaty w warunkach konfliktu zbrojnego na przykładzie Iraku i Afganistanu
  • z jakim ryzykiem musi liczyć się pracownik służby dyplomatycznej w warunkach konfliktu zbrojnego?
  • na czym polega rola dyplomacji we współczesnym świecie? Itp.

Moderatorem wywiadu będzie mgr inż. Maciej Matysiak - wykładowca Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie w PWSZ Gniezno.

 

⇒ o godz. 12:00 - poprowadzi wykład (online) na platformie zoom dla studentów I roku analityki bezpieczeństwa - pt.: „Jak newsy zdobyły naszą rzeczywistość? Informacja #dezinformacja”.

Będzie to wykład o naturze współczesnych mediów, stosunku obywateli do informacji i o tym, jak zmienia się rzeczywistość pod wpływem informacji. Również o tym, w jaki sposób fake newsy i dezinformacja manipulują opinią publiczną.

 

Osoby zainteresowanych udziałem również w wykładzie akademickim, informujemy że istnieje możliwość dołączenia do wykładu online – prosimy o kontakt mailowy promocja@pwsz-gniezno.edu.pl, w celu przesłania linku z dostępem do platformy zoom.

 

 

Dr Piotr Łukasiewicz, dyplomata cywilny i wojskowy, doradca Ministrów Obrony Narodowej i Spraw Zagranicznych. W 2006 roku pełnił funkcję zastępcy attaché wojskowego w Islamabadzie, a w 2007 został decyzją Ministra Obrony Narodowej nominowany na stanowisko attaché wojskowego w Afganistanie. W 2009 r. Minister Obrony Narodowej powołał go na stanowisko Pełnomocnika MON ds. Afganistanu. Na tym stanowisku współtworzył m.in. polską strategię obecności wojskowej
w Afganistanie.

Na początku 2012 r. zakończył służbę wojskową i przeszedł do rezerwy w stopniu pułkownika. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w październiku 2012 roku został mianowany Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Islamskiej Republice Afganistanu. Misję zakończył w 2014 roku.

Po powrocie do Polski zaangażował się w działalność publicystyczną, dydaktyczną i ekspercką, współpracując m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Fundacją im. Kazimierza Pułaskiego, Fundacją Global.Lab, Europejską Akademią Dyplomacji, Collegium Civitas.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę