iGostyn.pl reklamy
Z policji

Spowodował kolizję, okazał fałszywe prawo jazdy

Zdjęcie: KPP Gostyń

Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – między innymi z takiego artykułu w najbliższym czasie będzie się tłumaczył 52–latek. Mężczyzna posłużył się sfałszowanym prawem jazdy po tym gdy spowodował kolizję drogową.

W minioną sobotę wieczorem w rejonie skrzyżowania Łęka Wielka – Łęka Mała Franciszkowo policjanci z Posterunku Policji w Poniecu byli świadkami zdarzenia drogowego.

 

Kierujący osobowym volkswagenem wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Pojazdem podróżowało pięć osób. Wszystkie wyszły z samochodu o własnych siłach.

 

Volkswagenem kierował 52-letni obcokrajowiec, który wylegitymował się blankietem prawa jazdy. Dokument od razu wydał się policjantom podejrzany. Brakowało na nim zabezpieczeń występujących w autentycznych dokumentach. Wydało się, że prawo jazdy jest podrobione. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się także, że ma on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Za spowodowanie kolizji drogowej, niestosowanie się do wyroku sądu, a także fałszowanie dokumentu i używanie go jako autentyczny grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę