iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Sprawdź stan rynien na wiosnę

Chociaż ostatnio pogoda jest bardziej zimowa niż wiosenna, niedługo nadejdą ciepłe dni i ludzie zaczną prace wokół domu. Warto pamiętać o przeglądzie rynien na wiosnę.

Chociaż obecnie dostępne modele są praktycznie bezobsługowe i trwałe dobrze jest sprawdzić ich stan, kiedy nadejdą cieplejsze dni. Sprawdzenie ich przepustowości i szczelności zapewni prawidłowe funkcjonowanie rynien.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że są to prace na wysokości - dlatego trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i doborze odpowiedniej drabiny.

Z rynien należy usunąć zalegające liście, patyki, szyszki czy osady z ziemi lub piasku. Następnie trzeba sprawdzić ich szczelność. W tym celu trzeba zatkać otwór odpływowy a do rynien nalać wody. Jeśli woda będzie przeciekać - są nieszczelne. Najczęściej uszkodzenia orynnowania mogą wystąpić w miejscach mocowania czy w gzymsie. Do uszczelnienia zarówno rynien stalowych jak i wykonanych z tworzyw sztucznych najczęściej polecany jest kauczuk, który może być stosowany na mokrej powierzchni. W przypadku większych dziur można zamontować złączkę uszczelniającą. W rynnach niepowlekanych nieszczelności są lutowane. 

Sprawdzić należy też stan haków i obejm. 
pasek reklama


Czytaj również


WALBET


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę