iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Sprawdź warunki drogowe przed wyruszeniem w trasę. Nowa funkcjonalność w serwisie generalnej dyrekcji

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła nową funkcjonalność do swojego serwisu drogi.gddkia.gov.pl. Jest to widżet pogodowy, dzięki któremu możemy sprawdzić, jakie warunki atmosferyczne będą towarzyszyły nam w trasie.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców i pasażerów, uruchomiliśmy w 2021 r. serwis dedykowany podróżującym, którzy poszukują informacji mogących sprawić, że zaplanowany wyjazd okaże się bezpieczny i komfortowy. A każdą wyprawę warto rozpocząć od sprawdzenia, z jaką pogodą będziemy mieli do czynienia w trakcie podróży, jak i po dojechaniu do wyznaczonego celu - podaje GDDKiA.

W widżecie mamy do dyspozycji ponad 60 stacji pomiarowych. Dzięki ich wskazaniom możemy sprawdzić, jaka pogoda panuje w danej części kraju. Specjalny przycisk umożliwia zapamiętanie najczęściej śledzonej przez nas stacji. Jeżeli te dane to za mało, bezpośrednio z widżetu można przejść do interaktywnej mapy warunków drogowych IMGW, informującej o możliwości wystąpienia najbardziej uciążliwych dla kierowców zjawisk atmosferycznych na danym odcinku drogi krajowej. Dla podróżujących, zwłaszcza w okresie zimowym, istotną wskazówką są aktualizowane wskazania dotyczące m.in. oblodzeń i opadów śniegu.

 

Źródło: GDDKiATworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR


Motoinformator poradnik sieci gazet internetowych - FanPage
zamów reklamę