iGostyn.pl reklamy
Z policji

Sprawdzili blisko 800 kierowców, 7 jechało po spożyciu alkoholu

Blisko 800 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego siedmiu kierujących pod wpływem alkoholu – to efekt akcji „Trzeźwy poranek”, przeprowadzonej dziś rano przez gostyńskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Punkty kontrolne zorganizowano w Gostyniu, Pępowie, Wziąchowie i w Krobi.

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu przeprowadzili kontrole kierujących w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano blisko 800 kierujących. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie.

W trakcie działań policjanci zatrzymali siedmiu kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Alkomat wykazał u nich od ponad 0,3 - 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Trzech kierujących odpowie za wykroczenie:

Pierwszy z nich 58-letni obcokrajowiec. Mężczyzna kierując Mercedesem Vito miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Wrocławskiej w Gostyniu.

Kolejni kierujący, którzy odpowiedzą za popełnione wykroczenie to cykliści. 48-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w Pępowie na ul. Kobylińskiej, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejny to 52-latek z powiatu gostyńskiego. Mężczyzna jechał ulicą Powstańców Wielkopolskich w Krobi mając 0,3 promila alkoholu w organizmie.
 

Pozostali czterej kierujący popełnili przestępstwo:

Pierwszy z nich to 47-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Został zatrzymany do kontroli drogowej we Wziąchowie. Jechał Audi mając 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny wpadł w Pępowie na ulicy Kobylińskiej gdy jechał Skodą. Urządzenie kontrolno – pomiarowe wykazało u 33-latka z powiatu krotoszyńskiego 1,2 promila alkoholu.

Około 5.20 w Gostyniu na ul. Fabrycznej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35-latka kierującego Roverem. Mieszkaniec powiatu gostyńskiego miał 0,9 promila w organizmie.

Następne zatrzymanie nietrzeźwego kierującego miało miejsce w Piaskach na ul. Św. Marcina. 28-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego miał 0,8 promila alkoholu.
 

Celem akcji „Trzeźwy poranek” jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę