iGostyn.pl reklamy
Z policji

Sprawdzili trzeźwość 1273 kierowców. Nie wszyscy powinni siadać za kierownicą

Wśród 1273 skontrolowanych kierujących, trzech z nich zdecydowało się na kierowanie pod działaniem alkoholu – to efekt akcji którą przeprowadzili policjanci we wtorkowy poranek w godzinach 07:00 – 09:00. Zatrzymani kierowcy mieli od 0,57 do 2,40 promila alkoholu w organizmie.

Dzielnicowy Posterunku Policji w Borku Wielkopolskim zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Zalesie pojazd, którego jazda od samego początku budziła wątpliwości. Jak się okazało intuicja go nie myliła, kierującym pojazdem Mercedes Sprinter okazał się być – 41 letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Alkomat wykazał 2,40 promila alkoholu w organizmie.

1,29 promila alkoholu w organizmie miał 24 – letni mężczyzna, który kierował Renault Master w miejscowości Śmiłowo. Mieszkaniec powiatu gostyńskiego został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów Posterunku Policji w Poniecu.

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w Gostyniu na tzw. „podwójnym gazie” zatrzymali do kontroli drogowej fiata, którym kierował 33–letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Alkomat wykazał 0,57 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, dotkliwe konsekwencje finansowe oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Policja przypomina, że celem prowadzonej akcji było wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę