iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Sprzątanie świata w Gostyniu

Burmistrz Gostynia zaprasza do udziału w 30. ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Wielki Finał Akcji odbędzie się tradycyjnie w trzeci weekend września – od piątku 15 do niedzieli 17 września 2023 r.

Jubileuszowa 30 akcja organizowana jest pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”, a jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Do wydarzenia aktywnie dołącza także Gostyń. Gmina zaprasza wszystkich chętnych: przedszkola, szkoły, wspólnoty mieszkaniowe i sąsiedzkie, instytucje, firmy, a także każdego mieszkańca do przyłączenia się do akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2023”.

Wszystkim uczestnikom samorząd zapewni jednorazowe rękawiczki ochronne oraz worki na odpady, które można odebrać od wtorku 12 września w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gostyniu przy ul. Wrocławskiej 256, pokój nr 16.

Zainteresowanych uczestników, w tym grupy gmina prosi o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, by zgłosić opiekuna grupy, ilość osób biorących udział w akcji, termin sprzątania, teren, który zamierza się sprzątnąć oraz miejsce złożenia worków z odpadami, które następnie zostaną przez samorząd zebrane. Odbiorem zebranych odpadów zajmie się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu we współpracy z ZGO-NOVA z Jarocina.

Informacje można  zgłaszać osobiście w urzędzie lub kierować drogą mailową na adres:

  • mossentowska@um.gostyn.pl
  • mtalaga@um.gostyn.pl.

w terminie do dnia 14 września 2023 r.

Można skorzystać również z formularza Deklaracji przystąpienia do akcji.

Szczegółowych informacji udziela Referat Ochrony Środowiska pod nr telefonu 65 575 21 34.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę