iGostyn.pl reklamy
Praca

Staż świetnym sposobem na rozpoczęcie kariery!

Przeglądając oferty pracy, czasem szybko można się zniechęcić. Nic dziwnego, wielu pracodawców wymaga minimum 2-letniego doświadczenia na rekrutowanym stanowisku. Młode osoby po studiach bądź technikum, czy szkole średniej, często nie wiedzą jak stawiać pierwsze kroki w zawodzie. Z pomocą przychodzi staż! Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z takiej możliwości.

Staż to dobry sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego. Skorzystać z niego mogą zwłaszcza osoby, które świeżo skończyły szkołę i w CV w polu „doświadczenie” mają pustą rubrykę. Co ciekawe, może być on zarówno płatny jak i bezpłatny, w zależności od miejsca pracy.

 

Oprócz ewentualnych korzyści finansowych, staż jest także świetnym sposobem na zdobycie nowych umiejętności, doświadczenia oraz kontaktów, które mogą przydać się w dalszej karierze zawodowej. Warto z niego skorzystać o ile jest on prowadzony rzeczywiście w sposób profesjonalny i stażysta uczy się przy doświadczonych osobach.

 

Staż trwa zwykle do 12 miesięcy. Po tym czasie większość pracodawców oferuje przyjętym osobom zatrudnienie. Czasem jednak oprócz wpisania stażu do CV dostaje się świetne rekomendacje od właściciela firmy.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę