iGostyn.pl reklamy
Z gminy

Świadczenie dla zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie dla uchodźców - zmiana terminu

Ważna zmiana w terminach dla podmiotów, w tym osób fizycznych, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa.

Ustawa z 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz.U. poz. 1383) reguluje m.in. przepisy dotyczące terminów składania wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, w tym kwestie terminów składania niezbędnych dokumentów. Formularze, które obejmują okres zakwaterowania do 30 czerwca 2022 r., można składać tylko do 31 lipca 2022. Oznacza to, że jeśli wnioskodawca gościł u siebie obywateli Ukrainy np. do 13 czerwca, to wniosek może złożyć najpóźniej do końca lipca 2022 r.

 

W przypadku osób, które nadal zapewniają schronienie uchodźcom, będą one miały czas na złożenie wniosku o świadczenie pieniężne w terminie miesiąca od ostatniego dnia okresu objętego wnioskiem. Jeśli zakwaterowanie i wyżywienie zostanie zapewnione np. do 4 lipca 2022 r., to osoba wnioskująca o świadczenie ma czas na złożenie wniosku do 4 sierpnia 2022 r. Co ważne wnioski złożone po terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

 

Zmienione zostały również przepisy dotyczące osób, które przed 30 kwietnia 2022 r. zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL. Wnioskodawcy mają czas na złożenie wniosku do 15 lipca 2022 r. na formularzu określonym rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji z 16 marca 2022 r.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę