iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Świąteczna Galeria Produktów Lokalnych, czyli rękodzieło i nie tylko

Gostyńska Akcja Reanimacja zaprasza na pierwszą (i mamy nadzieję, że… pierwszą z cyklu) Świąteczną Galerię Produktów Lokalnych. Odbędzie się ona w niedzielę 21 listopada br. od 12:00 do 18:00 w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik.

Blisko 25 lokalnych twórców i wytwórców zaprezentuje swoje małe dzieła czyli lokalne produkty: od zdrowej żywności – miody i sery lokalnych producentów, pierniki, przyprawy i zaprawy, poprzez rękodzieło artystyczne: obrazy (uwaga: będą fruwały anioły!), ozdoby świąteczne, kartki okolicznościowe, szkatułki, bibeloty, ceramikę, makramy, po przedmioty użytkowe: ciekawe, designerskie meble, torby i torebki, świecie ekologiczne, wianki, biżuterię czy ekspresyjne wyroby z żywic epoksydowych. Trudno w jednym zdaniu opisać wszystkie te cuda. To trzeba zobaczyć i doświadczyć wszystkimi zmysłami!

 

Będzie okazja do napicia się kawy, zjedzenia ciastka, wypróbowania swoich sił w warsztatach rękodzielniczych. Świąteczna Galeria Produktów Lokalnych jest świetnym miejscem do rodzinnego spędzenia czasu - dla dużych i małych! 

 

Odwiedzający poznają niezwykle zdolnych, pracowitych, zaangażowanych rękodzielników i wytwórców, którzy działają lokalnie i stopniowo budują koloryt lokalnej społeczności dlatego nie wyobrażamy sobie, że może Państwa zabraknąć!

 
Wyprzedzamy takie wydarzenia jak słynne jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie czy Berlinie, jesteśmy także szybsi od jarmarku wrocławskiego. Nasza Świąteczna Galeria Produktów Lokalnych będzie pierwszą w okolicy. Choć to inicjatywa oddolna, to zdecydowanie nie poradzilibyśmy sobie bez ogromnego wsparcia naszych partnerów: Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego  oraz Gostyńskiego Ośrodka Kultury Hutnik, z którymi organizujemy to wydarzenie.
 

Warto przypomnieć, że będzie to już czwarta, finałowa odsłona projektu Małe – Wielkie Dzieła: Gostyńskie Produkty Lokalne, którą realizuje nieformalna grupa Gostyńska Akcja Reanimacja. Było już spotkanie sieciujące, na którym spotkali się i poznali lokalni twórcy, szkolenie internetowe z promocji produktów lokalnych oraz wyjazd studyjny do Doliny Baryczy.

 

 

Galeria Produktów Lokalnych została dofinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030
pasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę