iGostyn.pl reklamy
Z policji

Swoją ofiarę upatrzyli sobie w barze

Zdjęcie: KPP Gostyń

Gostyńscy policjanci w niespełna kilkanaście godzin od zdarzenia zatrzymali dwóch sprawców przestępstwa. 27 i 42-latek ze względu na sposób swojego działania usłyszeli zarzut zuchwałej kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Gostyniu. Wówczas oficer dyżurny gostyńskiej komendy otrzymał informację o mężczyznach, którzy ukradli pokrzywdzonemu saszetkę z pieniędzmi i uciekli. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze po ustaleniu szczegółów kradzieży i wyglądu sprawców rozpoczęli poszukiwania.

Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy i pokrzywdzony widzieli się w barze. Gdy 68-latek z niego wyszedł, dwóch mężczyzn obserwowało go i podążało za nim. Będąc na ulicy Polnej w Gostyniu zabrali pokrzywdzonemu saszetkę, którą miał przewieszoną przez ramię. Znajdował się w niej portfel z kartą bankową i pieniędzmi. Mężczyzna oszacował wartość strat na 1100 złotych.

Kilkanaście godzin od zdarzenia gostyński dzielnicowy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież. Okazali się nimi 27 i 42-latek z Gostynia. Ponadto, w trakcie przeszukania 27-latka znaleziono przy nim niewielką ilość narkotyków. Wstępne badanie wykazało, że jest to metamfetamina.

Ze względu na charakter kradzieży i sposób działania, obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży zuchwałej za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 27-latek odpowie także za posiadanie substancji psychotropowej.

Wobec sprawców prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę