iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Sylwester to stresujący dzień dla psa

Sylwester jest dla dużej części czworonogów najbardziej stresującym dniem w roku. Huki fajerwerków, zapach spalenizny wywołują zaniepokojenie u naszych pupilów, które nie wiedzą, czym jest to spowodowane.

Nie każdy może sobie pozwolić na przygotowywanie psa do sylwestra już kilka miesięcy wcześniej. Należy wówczas wybierać się na spacery w pobliżu ulic o dużym natężeniu ruchu, w trakcie zabawy można też puszczać pupilowi wyciszone odgłosy fajerwerków, aby przyzwyczaić go do niepokojących dźwięków. Trzeba to jednak zrobić z dużym wyprzedzeniem.

Warto przed sylwestrem udać się do weterynarza, który po badaniu zaleci specjalne ziołowe tabletki uspokajające.

Nie należy zmieniać miejsca legowiska naszego pupila, chociaż mogłoby się wydawać, że gdzieś indziej będzie ciszej. Pies jest przyzwyczajony do tego konkretnego, czuje się tam bezpiecznie. Można dołożyć mu kilka koców, w które będzie mógł się schować. Warto też zasłonić okna.

W sylwestra pamiętaj o wyprowadzeniu psa na spacer na smyczy. Nawet jeśli będą to godziny poranne może się zdarzyć, że ktoś będzie strzelał, a spłoszony czworonóg ucieknie przed hałasem. Właśnie w  tym czasie dochodzi do największej ilości zaginięć pupili. Nie należy też zapomnieć o adresówce przy obroży, która przyda się w przypadku ucieczki czworonoga. 

Przede wszystkim zachowaj też spokój. Jeśli twój pies wyczuje, że jesteś zaniepokojony może stwierdzić, że jego zdenerwowanie jest uzasadnione.

W przypadku pierwszego sylwestra czworonoga w nowym domu lepiej nie zostawiać go samego. W żadnym razie nie zabieraj go na głośną imprezę z wieloma osobami, co może pogłębić jego stres. 
pasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę