iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


Zamów reklamę - informacje kontaktowe

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Straż pożarna

Symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego

2019-11-12 13:05:43

Zdjęcie: KP PSP Gostyń/kpt. Nyczka M.
Dzisiaj do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu trafił mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego.

Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach umowy dotacji w kwocie 35 545 zł. Kwotę 17 000 zł pozyskano od jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu gostyńskiego (Gmina Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski) oraz z Nadleśnictwa Piaski. Łączny koszt zakupu wyniósł 52 545 zł.

 

Symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego zbudowany jest w skali 1:12, składa się z 6 pomieszczeń na trzech kondygnacjach, klatki schodowej i komina. Pomieszczenia są umeblowane i wyposażone w akcesoria do symulacji zagrożeń. Symulowane są w nim miejsca narażone na zaprószenie ognia i przedstawione w sposób wizualny za pomocą efektów dymnych, świetlnych i dźwiękowych. Głównym celem symulatora zagrożeń pożarowych jest edukacja dzieci, młodzieży oraz wszystkich mieszkańców powiatu gostyńskiego. Zakupiony symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego docelowo znajduje się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Będzie wykorzystywany podczas wizyt przedszkolaków i młodzieży szkolnej w komendzie oraz w czasie Dni Otwartych Strażnic organizowanych dla rodzin z dziećmi. Symulator ze względu na mobilność będzie również wykorzystywany podczas festynów organizowanych z okazji Dnia Strażaka oraz innych festynów miejskich i wiejskich organizowanych na terenie całego powiatu, na których swoje stanowisko w ramach prewencji społecznej będzie miała Państwowa Straż Pożarna. Domek zagrożeń będzie podstawowym narzędziem dydaktycznym w czasie przeprowadzanych corocznych akcji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach.

 

Przeprowadzane akcje edukacyjne przy użyciu symulatora znacznie zyskają na atrakcyjności i skuteczności w dotarciu do domyślnego odbiorcy a w efekcie przyczynią się do ograniczenia do minimum możliwości wystąpienia pożarów domów i mieszkań a w konsekwencji zmniejszenia emisji toksycznych gazów pożarowych do atmosfery.

Źródło: KP PSP Gostyń/st. str. Mruk R.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl