iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Szansa na powrót chirurgii dziecięcej

Zmniejszenie liczby łóżek covidowych pozwoliło na podjęcie działań mających na celu przywrócenie oddziału chirurgii dziecięcej w gostyńskim szpitalu. Poniżej publikujemy komunikat Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego w tej sprawie.

Zmniejszenie tzw. ,,łóżek covidowych” z 57 do 30 (w tym 3 łóżka intensywnej terapii) w szpitalu w Gostyniu – taką decyzję wydał Wojewoda Wielkopolski. Dzięki temu SPZOZ w Gostyniu podjął działania, umożliwiające jak najszybsze przywrócenie oddziału chirurgii dziecięcej.

 

Przypomnijmy, w listopadzie 2020 roku SPZOZ w Gostyniu otrzymał decyzję o zwiększeniu bazy łóżkowej dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym koronawirusem do 57. Dotychczas tzw. ,,odział covidowy” zlokalizowany był w nowym skrzydle szpitala. Po tej decyzji konieczne było wygospodarowanie nowej przestrzeni dla pacjentów z covid-19. Szpital przedstawił NFZ różne warianty rozmieszczenia łóżek.

 

Interwencję w ten sprawie podjął Zarząd Powiatu Gostyńskiego. W piśmie skierowanym do Wojewody Wielkopolskiego, Starosta Gostyński zaznaczył, że zawieszony oddział ma znaczenie ponadlokalne.

 

- Oddział chirurgii dziecięcej jest jednym z trzech, poza Poznaniem i Ostrowem Wlkp., w tej części Wielkopolski, który świadczy usługi dla najmłodszych pacjentów. Na trwałe wpisał się w obraz lecznictwa szpitalnego w powiecie gostyńskim. W mojej ocenie jest to oddział niezwykle potrzebny nie tylko lokalnie, ale także regionalnie – czytamy.

 

Argumentem za zmniejszeniem liczby ,,łóżek covidowych” było także powstawanie szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, który w najbliższej przyszłości będzie przyjmował pacjentów chorych lub z podejrzeniem zakażania koronawirusem.

 

30 listopada SPZOZ w Gostyniu otrzymał decyzję, zgodnie z którą liczba ,,łóżek covidowych” zostanie zmniejszona (z 57 do 30). Szpital zobowiązany został również do zabezpieczenia trzech łóżek dla pacjentów wymagających intensywnej terapii.

 

Dzięki decyzji Wojewody Wielkopolskiego możliwe będzie wygospodarowanie przestrzeni i przywrócenie świadczeń z zakresu chirurgii dziecięce. SPZOZ podjął już działania w tej sprawie.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę