iGostyn.pl reklamy
Zdrowie

Szczotkowanie dobre dla włosów

Zdrowie włosów zależy nie tylko od stosowanych odżywek, peelingów czy suplementacji witamin, ale i od ich... czesania.

Przede wszystkim czesanie pomaga usunąć zanieczyszczenia takie jak kurz, brud, martwy naskórek czy martwe włosy. Systematyczne czesanie pomaga też zapobiegać powstawaniu kołtunów, które choć w dawnych czasach były uważane za coś pożądanego, stanowią siedlisko brudu, może towarzyszyć im też wszawica.

Stosownie szczotek pomaga też pobudzać krążenie krwi skóry głowy, przez co do włosów dostarczana jest większa ilość tlenu i substancji odżywczych. 

 

Nie rozczesuj mokrych włosów. Unikaj też wycierania ich ręcznikiem. Lepiej będzie odcisnąć nadmiar wody rękoma. Wyjątek możesz zrobić w przypadku włosów kręconych.

 

Czesanie powinno się zaczynać od końcówek włosów i systematycznie przenosić się w górę, a nie od nasady! Warto przytrzymywać włosy drugą ręką pośrodku, aby zapobiec ciągnięciu ich.

 

Jeśli włosy są bardzo splątane warto spryskać je środkiem ułatwiającym rozczesywanie. 

 

Co do częstotliwości czesania - dwa razy dziennie w zupełności wystarczy.

 

Sam wybór szczotki też będzie istotny - najbardziej uniwersalne do wszystkich rodzajów włosów polecane są produkty wykonane z włosia dzika. 

 

Ważna jest też pielęgnacja szczotki - przynajmniej raz w miesiącu powinna być czyszczona, można w tym celu skorzystać z szamponu, z przerwami między włosiem dobrze poradzi sobie np. szczoteczka do zębów.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę