iGostyn.pl reklamy
Gmina Pępowo

Szkoła Podstawowa w Pępowie z honorowym tytułem „Mikołaja 2022”

Zdjęcie: www.powiat.gostyn.pl/PCPR w Gostyniu

Honorowy tytuł „MIKOŁAJA 2022” otrzymała Szkoła Podstawowa w Pępowie za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

W ramach trwającej powiatowej akcji charytatywnej „MIKOŁAJE 2022” uczniowie i nauczyciele szkoły objęli patronatem dzieci z rodzin najuboższych oraz osoby starsze i przygotowali dla nich świąteczne paczki pod choinkę.

 

W czasie spotkania podsumowującego działania SP w Pępowie przedstawiciele organizatorów akcji „MIKOŁAJE 2022”: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” wręczyli pępowskim młodym Mikołajom pamiątkowe dyplomy oraz podziękowali za przyłączenie się do działań wspierających innych, potrzebujących: - Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję obdarowania paczkami dzieci i samotnych seniorów, którzy nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Szczególne podziękowania przekazujemy młodym wolontariuszom, którzy pokazali wspaniałe serca. I cieszymy się, że nauczyciele dbają też o rozwijanie u swoich wychowanków postaw altruistycznych.

Paczki trafią za pośrednictwem wolontariuszy PCPR w Gostyniu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pępowie, i Stowarzyszenia „DZIECKO” do potrzebujących. Część  paczek pracownicy GOPS pracownicy dyskretnie przekażą rodzicom, by Ci umieścili te prezenty pod choinką w swoich domach.

W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2022” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowują  paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, prowadzonego już piętnasty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Poszczególni uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki lub przynoszą dary od obuwia, art. spożywczych,  środków czystości,  artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, kocy po mnóstwo słodyczy i maskotek oraz wielu innych ważnych dla rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składają paczki.

Jak zaznacza koordynator projektu Hanna Czwojda: - Paczki te, po spakowaniu przez wolontariuszy PCPR w Gostyniu, trafią do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”, a także do osób potrzebujących wskazywanych przez samych wolontariuszy. W przypadku dzieci paczki te otrzymują rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne dzieci chwalą się po świętach swoimi prezentami. Do osób starszych niepełnosprawnych paczki dowiozą wolontariusze z ośrodków pomocy społecznej, PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.

 

Akcja jest anonimowa, obdarowywany nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę – nazwiska obdarowywanego. Listy i paczki opatrzone są kodem i określeniem płci oraz wieku dziecka lub osoby starszej. Tam, gdzie Darczyńca wyrazi taką chęć, może dostarczyć paczkę w towarzystwie wolontariuszy PCPR, OPS-ów lub Stowarzyszenia „DZIECKO”.

 

Każdy, kto decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. To sam darczyńca też decyduje o tym, co może sprawić radość dziecku lub osobie w potrzebie. – W Powiecie Gostyńskim uszczęśliwianie dzieci i osób będących w potrzebie jest możliwe dzięki wspaniałym mieszkańcom. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić, że pomaganie może być twórcze, radosne i może przynosić radość i satysfakcję także samym pomagającym, a ludzie zarażeni optymizmem poświęcili swój czas oraz podeszli do akcji z pasją, i efekt jest piękny i prawdziwie świąteczny – dodaje dyrektor PCPR w Gostyniu. We dotychczasowych edycjach projektu przygotowano i przekazano już prawie sześć tysięcy paczek świątecznych.

 

I Ty możesz zostać Mikołajem! Skontaktuj się z PCPR w Gostyniu (tel. 65 572 75 28, mail: kontakt@pcprgostyn.pl) i zgłoś chęć pomocy. Ustalisz szczegóły wsparcia i dołączysz do grona sympatycznych Mikołajów.

 

Źródło: www.powiat.gostyn.pl/PCPR w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę