iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Szkolenie „Problemy alkoholowe wśród osób starszych i niepełnosprawnych”

Zdjęcie: gostyn.pl

W czwartek 14 września 2023 roku w Dziennym Domu „Senior +” w Gostyniu odbyło się szkolenie „Problemy alkoholowe wśród osób starszych i niepełnosprawnych”.

Pierwsza część spotkania skierowana była dla seniorów, a druga dla specjalistów pracujących w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnościami i starszych.

W trakcie szkolenia zostały omówione zagadnienia dotyczące między innymi zależności między spożywaniem alkoholu, a starzeniem się w polskich badaniach populacyjnych, specyfiki obrazu klinicznego picia szkodliwego i uzależnienia u osób w wieku podeszłym czy psychicznego podłoża problemów alkoholowych u osób starszych.

Szkolenie przeprowadziła Teresa Kobrzyńska – doktor nauk biologii w zakresie medycyny, specjalista medycyny społecznej i organizacji ochrony zdrowia, certyfikowany diagnosta i specjalista FASD, certyfikowany specjalista w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych, specjalista w zakresie profilaktyki uzależnień, wieloletni wykładowca i trener.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę