iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Szybciej do Poznania i Wrocławia

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt pn. „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław – Poznań, etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego – Czempiń”. Ma to wpłynąć m.in. na zwiększenie szybkość połączeń kolejowych, także dla mieszkańców powiatu gostyńskiego korzystających z tego typu środka lokomocji.

– Realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja trasy Wrocław – Poznań zapewnia nie tylko lepsze podróże, ale korzystnie zmienia otoczenie linii – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Podróżni mogą korzystać z efektów inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na całym objętym modernizacją odcinku. Dostęp do pociągów, także osobom o ograniczonych możliwościach przemieszczania się, ułatwiły nowe perony na 5 stacjach i 6 przystankach, m.in. w Lesznie, Bojanowie i Rawiczu. Bezpieczeństwo na torach i drogach zwiększyło siedem bezkolizyjnych skrzyżowań, wiaduktów kolejowych oraz drogowych, m.in. w Klonówcu, Lesznie oraz Rawiczu. Przebudowano także przejazdy kolejowo-drogowe.

Dzięki inwestycji podróże już skróciły się do 1.40 godz., przed rokiem było to ok. 2.20 godz. Jeszcze w tym roku całą trasą między Wrocławiem a Poznaniem pojedziemy z prędkością 160 km/h w ok. 1.30 godz.

 


Tagi: pkp, gostyń


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę