iGostyn.pl reklamy
Oświata

Szykują się zmiany w organizacji nauczania religii i etyki w szkołach?

2022-01-20 10:01:00
Zdjęcie: gov.pl

W styczniu odbyło się spotkanie przedstawicieli ministerstwa edukacji z przedstawicielami 11 kościołów i związków wyznaniowych. Tematem rozmów były planowane zmiany w organizacji nauczania religii i etyki w szkołach.


Spotkanie zorganizowano z inicjatywy MEiN w ramach prekonsultacji zapowiadanych przez ministra Przemysława Czarnka. - Intencją Ministra Edukacji i Nauki jest wzmocnienie wychowawczej funkcji szkoły przez zapewnienie wszystkim uczniom zajęć z etyki lub religii (wybranej konfesji). Zmiany legislacyjne i organizacyjne w tym zakresie będą wdrażane stopniowo, przede wszystkim z uwagi na konieczność zapewnienia kadry nauczycielskiej o wymaganych kwalifikacjach - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Na spotkaniu ministra Przemysława Czarnka reprezentował wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. – Dialog w sprawie zmian w organizacji nauczania religii i etyki zaczynamy od konsultacji z Państwem. Chcemy rozmawiać z poszanowaniem Państwa praw, tradycji i reguł wiary. Zależy nam na Państwa uwagach. Mam nadzieję, że uda się wypracować wspólne rozwiązanie – mówił wiceminister Rzymkowski, otwierając obrady.

Źródło: gov.pl


Czytaj również


VADEMECUM 2022

WSPS JAROCIN

CERAMA ZSP1 KROTOSZYN

ZSP3 KROTOSZYN

ZSP KOŹMIN