iGostyn.pl reklamy
Oświata

Tablice interaktywne dla przedszkolaków

Zdjęcie: www.gostyn.pl
13 nowych monitorów interaktywnych pojawiło się w 4 miejskich przedszkolach i 9 szkołach podstawowych w gminie Gostyń. Monitory to urządzenia multimedialne, które pozwalają nauczycielom na prowadzenie ciekawych zajęć, łączących ze sobą elementy zabawy i nauki przy angażowaniu do współdziałania dzieci. Zakup 13 urządzeń kosztował ponad 100 tys. zł.

Monitory interaktywne to swego rodzaju wyświetlacze wyposażone w możliwość obsługi ich dotykiem, mają wbudowane także głośnik. Za ich pomocą nauczyciel ma możliwość odtwarzania treści oraz dźwięku, za pomocą dotyku można obsługiwać system operacyjny, a także aplikacje przeznaczone dla ekranów dotykowych. Podczas zajęć nauczyciel przy wykorzystaniu monitora może na bieżącą nanosić notatki, jak na tradycyjnej tablicy, ale może też edytować obrazy pobrane z sieci, wykorzystywać materiały wideo, a także przygotowywać scenariusze lekcji z wykorzystaniem multimediów, które angażują dzieci. Każdy z zakupiony przez przedszkola i szkoły monitorów wyposażony jest w dwa zestawy gier edukacyjnych.

 

Nowe pomoce dydaktyczne pojawiły się w Przedszkolu Miejskim nr 1, Przedszkolu Miejskim nr 4, Przedszkolu Miejskim nr 5, Przedszkolu Miejskim nr 7, a także w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 5, Szkole Podstawowej w Kunowie, Szkole Podstawowej w Goli, Szkole Podstawowej w Daleszynie, Szkole Podstawowej w Sikorzynie i Szkole Podstawowej w Siemowie.

 

Tablice interaktywne to kolejny nowoczesny sprzęt dydaktyczny, który trafił do miejskich placówek oświatowych. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku 3 gostyńskie przedszkola oraz Środowiskowy Dom Samopomocy wyposażone zostały w tzw. „Magiczne dywany”. To interaktywna forma zabawy dla najmłodszych. „Magiczny dywan” to po prostu projektor, komputer, moduł interaktywny i zestaw czujników ruchu, za pomocą których na podłodze wyświetlane są różnego rodzaju gry i zabawy. W „Magiczny dywan” w tym roku wyposażony został także zmodernizowany już Dzienny Dom Senior+, który służy w zajęciach terapeutycznych.

 
Źródło: www.gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę