iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Teatr MPF odnosi coraz większe sukcesy

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl/ Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Są młodzi, utalentowani i pełni pasji. Teatr MPF, działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odnosi coraz większe sukcesy. 

Teatr MPF powstał w 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Grupą teatralną kieruje Ewelina Mendyka – nauczycielka języka polskiego. W jej skład wchodzą uczniowie oraz absolwenci gostyńskiego liceum. Kilku z nich, wykorzystuje swoje aktorskie umiejętności na deskach teatralnych w całej Polsce. Przez lata teatr przyczynia się do promowania powiatu gostyńskiego w całej Polsce, stał się marką i wizytówką szkoły. Był też wielokrotnie nagradzany i dowiódł, że może rywalizować z najlepszymi. Lista nagród, jakimi został uhonorowany MPF jest długa.

W ostatnim czasie grupa wystawiała spektakl ,,ZnikaNie”. Sztuka jest opowieścią o poszukiwaniu boskości wśród kobiet i pierwiastka damskiego wśród mężczyzn. W ubiegłym roku była wielokrotnie nagradzana. Otrzymała m.in. nagrodę główną GRAND PRIX na Ogólnopolskim Festiwalu ,,Brodnicka Uczta Teatralna” w Brodnicy oraz I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu ,,Teatralna Majówka 2022” w Środzie Wielkopolskiej.

Przed aktorami kolejne artystyczne wyzwania. W dniach 12-14 maja wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu ,,Młodzieżowe Zatargi z Teatrem 2023”, a w ten weekend będą uczestniczyć w Ogólnopolskim Festiwalu ,,Teatralna Majówka 2023”. Aby wyjazdy grupy były możliwe, Zarząd Powiatu Gostyńskiego postanowił przekazać artystom 5000 złotych.

- W powiecie gostyńskim doceniamy nieprzeciętne pomysły i ludzi, którzy za nimi stoją – mówił na spotkaniu z grupą teatralną Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. – Cieszymy się, że grupa będzie mogła się rozwijać. Chętnie wspieramy osoby które mają pasję, a dzięki temu rozwijają swoje umiejętności i promują nasz region – dodawał.

Źródło: powiat.gostyn.pl/ Starostwo Powiatowe w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę