iGostyn.pl reklamy
Z policji

To nie był trzeźwy weekend na drogach

Pomimo apeli i ostrzeżeń nadal na drogach pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy. Podczas minionego weekendu gostyńscy policjanci wyeliminowali z dróg trzech pijanych kierujących. Mieli od 0,3 do 1,8 promila alkoholu w organizmie.

24 lutego br. o godzinie 21.00 na drodze wojewódzkiej nr 434 na trasie Gostyń – Krajewice dzielnicowi zauważyli rowerzystę. Tor jazdy jednośladu wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Rowerem kierował 48-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Badanie wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, teraz odpowie za popełnione wykroczenie przed sądem. Grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

25 lutego br. ok. godz. 5:00 w Gostyniu na ul. Kolejowej mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford. Okazało się, że 52-letni kierowca, mieszkaniec powiatu gostyńskiego, znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Alkomat wykazał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara aresztu albo grzywny nie niższa niż 1000 złotych.

26 lutego o godzinie 17.00 w Drzewcach policjanci z PP w Poniecu zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego kierującego Fordem. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Alkomat wykazał 0,47 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.


Przypominamy, że alkohol zaburza zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża czas reakcji i zaburza zdolność oceny sytuacji.

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę