iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plOkna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Straż pożarna

Tragiczny wypadek, mężczyzna zginął podczas wykonywania prac polowych

2021-11-16 11:11:00

Zdjęcie: KP PSP Śrem
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minionym tygodniu w powiecie śremskim. W jego wyniku zginął 61-letni mieszkaniec gminy Krobia.

10 listopada na polu w Brześnicy (gmina Dolsk, powiat śremski). 61-latek podczas sprawdzania awarii w jednej z przyczep został przygnieciony przez część ładunkową, co spowodowało zgon w wyniku odniesionych obrażeń. 

 

- 10 listopada br., o godz. 16.24, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tragicznym w skutkach zdarzeniu na polu w Brześnicy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pracownik gospodarstwa rolnego, 61-letni mieszkaniec gminy Krobia, w trakcie ustalania przyczyny awarii częściowo podniesionej skrzyni ładunkowej przyczepy rolniczej, został przygnieciony przez część ładunkową do ramy tej przyczepy. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała - podaje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

 

Strażacy, po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali częściowo przygniecionego mężczyznę, który nie wykazywał funkcji życiowych. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu poszkodowanego. Zastosowano przy tym specjalny sprzęt oraz kliny. Przystąpili też do przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 

- Kwalifikowaną pierwszą pomoc realizowano przy użyciu rurki ustno - gardłowej, maski krtaniowej oraz AED. Po przybyciu ZRM na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon. W dalszej części działania polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań i oświetleniu podczas czynności policyjnych. - informuje st. kpt. Tomasz Kierzek z KP PSP Śrem.

 

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy strażackie z powiatów śremskiego i gostyńskiego, policja oraz ZRM.

 

Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie. O wypadku powiadomiono też Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji, która ma się odbyć w piątek.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji! FACEBOOK igostyn.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl