iGostyn.pl reklamy
Z policji

Trzech kierujących z sądowym zakazem, jeden z cofniętymi uprawnieniami

W zaledwie dwa dni gostyńscy policjanci zatrzymali trzech kierujących bez prawa jazdy i jednego rowerzystę. Jak się okazało, na trzech z nich ciążył sądowy zakaz kierowania pojazdami, a czwarty z kolei prowadził samochód pomimo cofniętych uprawnień. Teraz cała czwórka będzie musiała odpowiedzieć za swoje zachowanie przed sądem.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany przez policjantów z Posterunku Policji w Borku Wielkopolskim w poniedziałek 22 maja br. na ul. Krotoszyńskiej w Pogorzeli. 54-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego jechał rowerem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia rowerów. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Kolejny zatrzymany do kontroli drogowej kierujący „wpadł” w ręce gostyńskiej drogówki w Głuchowie. 34-letni mieszkaniec powiatu górowskiego kierował volkswagenem pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Głogowie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Natomiast we wtorek 23 maja br. na ul. Poznańskiej w Gostyniu dzielnicowy zatrzymał do kontroli drogowej kierującego skodą. Pojazdem kierował 21-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż ma orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami.

Z kolei w miejscowości Podrzecze policjanci z gostyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym Scania. 42-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Cała czwórka niebawem usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwo, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę