iGostyn.pl reklamy
Z policji

Trzech nietrzeźwych kierowców, jeden pod wpływem narkotyków

Podczas dwóch dni policjanci wyeliminowali z dróg powiatu gostyńskiego czterech nieodpowiedzialnych kierujących. Trzech znajdowało się w stanie nietrzeźwości, a kolejny pod wpływem narkotyków. Dwóch z nich zostało zatrzymanych dzięki świadomym zagrożenia świadkom, którzy szybko zareagowali powiadamiając Policję. Pamiętaj! Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierujących.

Pasmo nietrzeźwych kierujących rozpoczęło się w piątkowy wieczór. Po godzinie 18.00 (16.02.2024 r.) policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka, który jechał za osobowym renault drogą od Gostynia w kierunku Krobi. Kierowca tego pojazdu co chwilę zjeżdżał na pobocze co wzbudziło niepokój świadka i nasuwało podejrzenie, że kierowca może być pijany. Renault wjechał na posesję w Krobi, a za nim policjanci. Przypuszczenia świadka były słuszne. 66-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,7 promila alkoholu. Pijany kierowca stracił prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami.

Kolejnego dnia, także dzięki zgłoszeniu świadków, policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierującego. Po godzinie 20.00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w Krobi na ul. Powstańców Wlkp. mężczyzna kierujący pojazdem dostawczym przywiózł towar do lokalu gastronomicznego. Gdy z niego wysiadł okazało się, że jest pijany. Mężczyzna zataczał się i było od niego czuć zapach alkoholu. Gdy świadkowie dzwonili na numer alarmowy pijany mężczyzna uciekł. Policjanci zatrzymali go kilkaset metrów dalej. 40-latek z powiatu oławskiego przyznał, że to on kierował dostawczym renault. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

W sobotę podczas patrolu Ponieca policjant z miejscowego Posterunku Policji zatrzymał do kontroli drogowej BMW. Pojazdem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie 2,7 promila alkoholu. Podczas sprawdzenia systemów policyjnych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący wpadł w Piaskach na ul. Klonowej. Dzielnicowi zatrzymali 21-latka kierującego Alfą Romeo do kontroli drogowej. Pojazd którym się poruszał był niedopuszczony do ruchu. Widząc nienaturalne zachowanie młodego mężczyzny policjanci nabrali podejrzeń, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Przeprowadzili wstępne badanie na ich obecność. Nie mylili się. Badanie narkotesterem potwierdziło obecność marihuany i MDMA. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu 21-latek odpowie przed sądem. Jeżeli badanie krwi potwierdzi obecność zakazanych substancji, usłyszy on zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego i poniesie za to odpowiedzialność karną przed sądem.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę