iGostyn.pl reklamy
Z policji

Trzem kierowcom odebrano prawo jazdy

Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wszyscy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach.

Podczas minionego weekendu gostyńska drogówka, zatrzymała prawo jazdy 3 kierującym. Rekordzistą była 39-letnia mieszkanka gminy Jarocin, która jadąc Skodą przez Kuczynę miała 120 km/h, tym samym przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 70 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku swojego Volkswagena miał mieszkaniec gminy Gostyń. 40-latek pędził przez Podrzecze z prędkością 118 km/h.

 

Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 63-latka, który w Podrzeczu przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 53 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka” mieszkaniec gminy Gostyń miał na liczniku swojego Mercedesa 103 km/h.

 

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

 

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

 

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę