iGostyn.pl reklamy
Z policji

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny

Zdjęcie: KPP Gostyń

W dniu 22 kwietnia 2022 roku na terenie ATC Group przy ulicy Lipowej w Gostyniu odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny.

Głównymi celami turnieju są popularyzowanie wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych, inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych z Pogorzeli, Goli, Bodzewa, Siemowa, Gostynia i Starej Krobi a także uczniowie szkół średnich z Krobi, Grabonoga i Pogorzeli.

 

W jury konkursu zasiedli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu: podkom. Adrian Polerowicz, st.asp. Jakub Tomczak, sierż. szt. Edyta Ratajczak, st. sierż. Rafał Klauziński i Marta Majewska. Natomiast sprawami organizacyjnymi czuwali Wojciech Kaczmarek, Mirosław Maćkowiak oraz Paweł Kraśniewski.

 

Uczestnicy rywalizowali w 5 konkurencjach. Uczniowie szkół podstawowych mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy o zasadach i przepisach w ruchu drogowym a także ustalenie prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W części praktycznie sprawdzali oni swoje umiejętności na torze, gdzie na placu manewrowym przemieszczając się rowerem musieli oni sposób bezpieczny i techniczny przejechać określoną przez organizatora trasę. Uczniowie ze szkół średnich swoją wiedzę teoretyczną sprawdzali przed testami w formie egzaminu państwowego na prawo jazdy. Następnie na placu manewrowym przy użyciu samochodu osobowego musieli oni sposób bezpieczny i techniczny przejechać określoną przez organizatora trasę.

 

Zacięta rywalizacja, wzajemny szacunek, pełne skupienie ale dużo śmiechu – to wszystko towarzyszyło w piątek uczestnikom turnieju. W ocenie jury po przeprowadzonych konkurencjach najlepszymi okazali się:

 

Szkoła Podstawowa (wiek do 12 lat):

  1. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli

  2. Szkoła Podstawowa im. Gustawa Eugeniusza Poniatowskiego w Goli

  3. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Bodzewie


Szkoła Podstawowa (wiek powyżej 12 lat):

  1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siemiowie

  2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu

  3. Szkoła Podstawowa im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi


Szkoły Średnie:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi

  2. Zespół Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu

  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli

 

Najlepsi z uczestników wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 18 maja 2022 roku na terenie szkoły w Rogoźnie.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę