W tym roku zgłoszono 16 kandydatur w pięciu kategoriach. Kapituła Konkursowa, składająca się z byłych wolontariuszy roku, urzędników, a także społeczników pod przewodnictwem Marka Smektały, Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych rozpatrzyła wszystkie kandydatury i postanowiła przyznać laureatom tytułu Edmundów naszych czasów.
W kategorii wolontariat grupowy statuetkę otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Gostyniu. Wśród nominowanych w kategorii wolontariat młodzieżowy, statuetkę otrzymał Jakub Szulc.
Wyróżnioną firmą, kierującą się zasadą biznesu społecznie odpowiedzialnego został Polcopper Gostyń. Za wydarzenie roku uznano piknik w Dzięczynie. Statuetkę w kategorii wolontariat indywidualny otrzymała Viktoria Datsiuk.
Nagrodę specjalną ,,Babć na medal” uhonorowano Krystynę Wolną i Joannę Sulecką – prababcie Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa, dla której zebrano 9,5 mln złotych na najdroższy lek świata. Obie babcie bardzo zaangażowały się w akcję, oddając serce i zdrowie, by ratować swoją prawnuczkę. Stały się tym samym twarzami całego przedsięwzięcia.
Podczas gali, która miała miejsce 7 grudnia, zgromadzeni mogli wysłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu Trio Gitarowego oraz wysłuchać panelu dyskusyjnego na temat pomocy uchodźcom z Ukrainy w powiecie gostyńskim. Wzięli w nim udział: Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, superior ks. Marek Dudek Cor – z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri, Kamila Gogół – gostynianka, która przyjęła pod swój dach uchodźcę z Ukrainy, Joanna Jakubiak i Aldona Majchrzak – wolontariuszki, a także Anna Myronenko – Ukrainka, która wraz z dziećmi znalazła schronienie w powiecie gostyńskiego. Rozmowa toczyła się wokół instytucjonalnych i prywatnych formach pomocy uchodźcach, wspomnieniach, wrażeniach i relacja. Anna Myronenko opowiedziała także, w jaki sposób znalazła się w powiecie gostyńskim i jak próbuje poukładać sobie życie tutaj.
Cały wieczór pełen był wzruszeń i docenienia tych, którzy na co dzień, bezinteresownie pomagają drugiemu człowiekowi.
Poprzednia
Następna