iGostyn.pl reklamy
Edukacja

Uczą, jak zastępować agresję

2021-11-29 09:28:53
Zdjęcie: gostyn.pl
W szkołach podstawowych i ponadpodstawowych gminy Gostyń realizowane są zajęcia dotyczące treningu zastępowania agresji wśród dzieci i młodzieży pod nazwą „Odczuwaj, ufaj, mów”.

Izolacja społeczna, niecodzienna sytuacja związana z epidemią COVID-19, ograniczenie kontaktów z rówieśnikami czy wiele godzin spędzonych przed komputerem i w wirtualnym świecie sprawiają, że coraz większa liczba dzieci i młodzieży nie radzi sobie z emocjami. Niekontrolowane wybuchy złości i agresji są dla nich rozwiązaniem na problemy związane z sytuacją w jakiej się znaleźli.

Realizacja treningu zastępowania agresji pozwoli młodym ludziom nabyć umiejętności radzenia sobie ze złością i wyrażania jej w sposób społecznie akceptowany, sprzyjający rozwiązywaniu konfliktów bez agresji w środowisku szkolnym i rodzinnym.

Zadanie realizowane w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – edycja 2021” pod nazwą „Rodzina – wartości drużyna”.

Źródło: gostyn.pl


Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet