iGostyn.pl reklamy
Oświata

Uczniowie podnosili swoje cyfrowe kompetencje

Zdjęcie: Gmina Piaski
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Piaskach brali udział w realizacji projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Podstawowym założeniem projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli poprzez propagowanie korzystania z technologii informatycznych w procesie dydaktycznym.

Uczniowie szkoły w Piaskach uczestniczyli w dwóch podprojektach.

 

Szóstoklasiści, działający w ramach Uczniowskich Laboratoriów Informatycznych, wybrali temat Poczt@ - sztuka nowoczesnej epistolografii i przez kilka miesięcy poznawali zasady funkcjonowania tradycyjnej poczty oraz reguł dotyczących korzystania z poczty elektronicznej - netykiety, redagowania i wysyłania e-maili z wykorzystaniem narzędzi TIK.

 

Przedmiotem zainteresowania starszych uczniów, którzy brali udział w podprojekcie Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski, była rodzina Bojanowskich i Edmund Bojanowski. Praca grupy projektowej polegała na stworzeniu projektu edukacyjnego oraz napisaniu hasła do internetowej encyklopedii.

 

Udział w projekcie był dla wszystkich jego uczestników ciekawym doświadczeniem. Uczniowie uczyli się przez działanie. Opracowując materiał, zdobywali umiejętności korzystania z różnych aplikacji cyfrowych, przy użyciu których należało prezentować zebrane materiały, a na dodatek czerpali z tego radość i satysfakcję. Było to możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu pomocy dydaktycznych, które szkoła pozyskała dzięki udziałowi w projekcie.

Źródło: Gmina PiaskiTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę