iGostyn.pl reklamy
Z policji

Udaremniona podróż z promilami

Zdjęcie: Archiwum
Dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców powiatu gostyńskiego policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna, który kierował fordem fokusem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sadem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

5 września br. około godziny 9:50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został powiadomiony, że jeżdżący ulicami Gostynia kierowca samochodu marki Ford Fokus jest w stanie nietrzeźwości.

 

Komunikat został przekazany podległym patrolom, a chwilę później jeden z dzielnicowych zatrzymał do kontroli forda, którym kierował 28-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i był w stanie nietrzeźwości. W wydychanym przez siebie powietrzu miał 0,76 mg/l alkoholu (około 1,60 promila).

 

Samochód został przekazany wskazanej osobie, która była trzeźwa i posiadała stosowne uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Policjanci apelują, aby reagować na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997 o takim fakcie. Policjanci na pewno sprawdzą taki sygnał.

 
Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę