iGostyn.pl reklamy
Z policji

Ukradł ponad 115 prosiaków, sprzedał je rolnikowi

Zdjęcie: KPP Gostyń

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu rawickiego, który włamał się do chlewni skąd ukradł 115 warchlaków o łącznej wartości 46 tysięcy złotych. Policjanci dotarli także do rolnika, który kupił kradzione prosiaki. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zostali zawiadomieni o kradzieży trzody chlewnej, do której doszło w dwóch gospodarstwach mieszczących się w powiecie gostyńskim, należących do jednego właściciela. Z ferm zostało skradzionych łącznie 115 warchlaków. Wartość strat wskazana przez pokrzywdzonego wyniosła 46 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, 24-latek, były pracownik gospodarstwa, działając pod osłoną nocy, sforsował drzwi budynku chlewni, skąd ukradł warchlaki ważące od 15 do 30 kilogramów.

Do pierwszego włamania doszło w nocy z 30 września na 1 października br. Wtedy to 24-latek odziany w bluzę typu ninja, której kaptur przypomina kominiarkę, sforsował drzwi budynku chlewni, skąd wyniósł w workach po paszy 40 warchlaków. Po tym pojechał do kolejnego gospodarstwa, gdzie wystawił z zawiasów zamknięte drzwi chlewni. Z tego miejsca ukradł kolejnych 40 prosiaków ważących około 20/30 kg. Zwierzętom podawał środek uspokajający. Po tym każdego z osobna wynosił za ogrodzone gospodarstwo do samochodowej przyczepki z plandeką. Kradzione zwierzęta jeszcze tej samej nocy sprzedał 31-letniemu rolnikowi z powiatu gostyńskiego. Tydzień później wrócił do jednej z chlewni, skąd ponownie ukradł 35 sztuk warchlaków. One także trafiły do tego samego pasera.

24-latek z powiatu rawickiego został zatrzymany, usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do sprawy został także zatrzymany 31-latek z powiatu gostyńskiego, który usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP Gostyń/podkom. M. Curykpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę