iGostyn.pl reklamy
Z policji

Ukradł torebkę, płacił znalezioną w niej kartą. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Gostyńscy policjanci ustalili i dotarli do mężczyzny podejrzanego o przywłaszczenie damskiej torebki, w której znajdowały się dokumenty. 58-latek za pomocą znalezionej w torebce karty bankowej dokonał dwóch płatności zbliżeniowych. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu dotarli do 58-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego podejrzanego m.in. o dokonanie kradzieży z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze 7 maja br. w rejonie myjni na ul. Przy Dworcu w Gostyniu mężczyzna przywłaszczył torebkę, w której znajdowały się dokumenty i karta płatnicza.

Kilkanaście dni od przywłaszczenia za pomocą karty płatniczej znalezionej w torebce dokonał dwóch płatności zbliżeniowych i kolejnych trzech nieskutecznych prób płatności. Zgodnie z przepisami wykonanie płatności cudzą kartą płatniczą bez zgody właściciela traktowane jest jako kradzież z włamaniem na konto bankowe, za co grozi wyższa odpowiedzialność karna. W związku z tym 58-letni sprawca odpowie nie tylko za kradzież torebki wraz z dokumentami, ale również za kradzież z włamaniem na konto bankowe. Grozi mu za to nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę