iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

UKS Kaniasiatka Gostyń z dofinansowaniem

Po rozstrzygnięciu jedenastej edycji „Dobrych Działań” dofinansowanie otrzymali: Uczniowski Klub Sportowy „Kaniasiatka” w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2. z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Glinojecku oraz Klub Sportowy „Sparta” w Miejskiej Górce. Marka Diamant po raz kolejny nagrodziła inicjatywy, które m.in. aktywizują lokalną społeczność, integrują wspólnoty oraz wzmacniają rozpoznawalność regionu.

 

Do każdej z dotychczasowych edycji programu „Dobre Działania” zgłosiło się kilkaset instytucji i osób prywatnych, które wnioskowały o granty w wysokości 3 tys. złotych. Od 2021 r. taką kwotą marka Diamant wspiera inicjatywy, które są użyteczne, pomysłowe, przyczyniają się do rozwoju regionu, odpowiadają na konkretne potrzeby mieszkańców oraz aktywizują społeczność z różnych grup wiekowych.

Granty trafiły już do wszystkich uczestników XI edycji programu. Po raz kolejny nagrodziliśmy inicjatywy, które mają pozytywny wpływ na lokalne społeczności. Tym razem wyróżniliśmy zarówno takie, które integrują mieszkańców - przez sport lub wspólne gotowanie, ale dofinansowaliśmy także strażaków, którzy zadbają o bezpieczeństwo w Glinojecku. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że możemy być częścią działań, które trwale zmieniają świat na lepsze – podsumowuje Kamila Sikorska, Marketing Manager marki Diamant w Pfeifer & Langen Polska.

W XI edycji programu, granty zostaną przeznaczone na:

Organizację turnieju siatkowego dla dzieci i młodzieży z powiatu gostyńskiego oraz powiatów sąsiednich

Uczniowski Klub Sportowy „Kaniasiatka” Gostyń zorganizuje turniej piłki siatkowej dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie to będzie miało na celu promocję aktywnego spędzania wolnego czasu oraz nauczy młodych sportowców zasad fair-play i dyscypliny. Uczestnicy dowiedzą się także jak radzić sobie w sporcie z emocjami, zarówno tymi pozytywnymi, jak i negatywnymi. Podczas turnieju serwowane będą zdrowe przekąski, aby uświadamiać dzieciom, że przy sportowym trybie życia odpowiednia dieta także ma znaczenie. Najlepsze drużyny, oraz indywidualni uczestnicy turnieju otrzymają nagrody.

Stworzenie Małej pracowni kulinarnej w Szkole Podstawowej nr 2. z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej

Dzięki grantowi powstanie kuchnia, która jest doskonałym miejscem działań edukacyjno-terapeutycznych, również dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Pracownia kulinarna stworzy uczniom możliwość integracji, nauki gotowania, oraz pozwoli im wyrabiać zdrowe nawyki żywieniowe. Aktywne uczestnictwo we wspólnym gotowaniu będzie stanowić drogę do samodzielności i niezależności – nie tylko dla dzieci z dysfunkcjami, ale również dla tych zdrowych.

Doposażenie ciężkiego wozu bojowego należącego do OSP w Glinojecku w sprzęt ratowniczy

Dzięki wsparciu finansowemu OSP w Glinojecku będzie miała możliwość zakupu sprzętu, który zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców oraz obiektów znajdujących się na terenie gminy Glinojeck. Grant zostanie przeznaczony na zakup tłoczonych węży pożarniczych o różnych średnicach, które będą używane do pożarów zewnętrznych, wewnętrznych i do pompowania wody na duże odległości. Sprzęt używany będzie także na terenie Cukrowni Glinojeck. Węże zostaną umieszczone i uzbrojone w ciężkim wozie gaśniczym, który zabezpiecza całą gminę Glinojeck i okolice. Zakupiony dzięki wsparciu od marki Diamant sprzęt podniesie przede wszystkim bezpieczeństwo strażaków, ich komfort i higienę pracy.

Organizację „IV memoriału im. Tadeusza Błochowiaka” w Miejskiej Górce

Memoriał im. Tadeusza Błochowiaka jest cykliczną imprezą sportową organizowaną przez Klub Sportowy „Sparta” w Miejskiej Górce. To turniej piłkarski skierowany do najmłodszych drużyn - Skrzatów i Żaków. Odbędzie się w czerwcu br., na Stadionie Miejskim w Miejskiej Górce. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach wystąpi w nim maksymalnie 40 drużyn z Wielkopolski i Dolnego Śląska. 400 zawodników i zawodniczek, rozegra mecze na 8 boiskach. W turnieju nie będzie prowadzona klasyfikacja, liczyć się będzie jedynie radość z gry w piłkę. Każdy uczestnik na zakończenie turnieju nagrodzony zostanie medalem.

 

Program Dobre Działania Diamant to cykliczny konkurs grantowy, który od 2021 przyznaje nagrody w formie vouchera o wartości 3000 zł. Każdy pomysł może okazać się zwycięski, ważne, aby aktywizował mieszkańców miejscowości, dbał o tradycję czy historię regionu, a także wspierał jego rozwój. Więcej na stronie konkursu www.dobredzialania.pl.

Diamant nagrodził dotychczas 41 organizacji, kół zainteresowań, stowarzyszeń, ośrodków lub osób prywatnych, które działają w myśl integracji wspólnot. Wiedząc, że żyjemy razem jednak często obok siebie – Diamant wdrożył program mający na celu rozwój lokalnych inicjatyw i tradycji regionu – zwłaszcza tych realizowanych wokół cukrowni Diamant.
pasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę