iGostyn.pl reklamy
Gmina Gostyń

Ul. Zybera z rządowym dofinansowaniem

Gmina Gostyń, z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, otrzyma dofinansowanie na budowę ulicy Zybera w nowej części osiedla Pożegowo.

Limit na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy województwa wielkopolskiego przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie 233,3 mln zł, w tym 126,8 mln zł na zadania gminne. Gmina Gostyń ma otrzymać z tego źródła połowę kwoty przewidzianej na zaplanowaną na ten rok budowę ulicy Zybera w nowej części osiedla Pożegowo. Budowa ulicy Dolnej, również zgłoszona do dofinansowania, znalazła się na liście rezerwowej.

Wsparcie ma uzyskać 150 zadań: 42 powiatowe i 108 gminnych. Ma to umożliwić budowę, przebudowę lub remont 184 kilometrów dróg, w tym 87 km dróg gminnych, na obszarze Wielkopolski.

Dofinansowanie w wysokości 50% wartości projektów ma otrzymać zadanie pn. "Budowa ulicy Józefa Zybera wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem w miejscowości Gostyń". Wartość tej inwestycji oszacowano na 871.875,40 zł (wnioskowana kwota dofinansowania: 435.937,70 zł). Termin realizacji wskazano na listopad 2023 roku.

Na ul. Zybera powstanie droga z kostki brukowej o długości ponad 300 m. Wybudowany zostanie również obustronny chodnik i oświetlenie uliczne.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę