iGostyn.pl reklamy
PIT

Ulgi podatkowe - z jakich ulg można skorzystać?

Zostało mało czasu do rozliczenia podatku za rok 2021. Dla większości podatników ten termin przypada na koniec kwietnia. Warto więc sprawdzić, z jakich ulg można skorzystać.

Rozliczenie podatku jest możliwe m. in. za pośrednictwem Twój e-PIT. Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl.

 

Zalogowanie do e-Urzędu Skarbowego (e-US) Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną i aplikację mObywatel umożliwia korzystanie z usługi Twój e-PIT i innych usług udostępnianych w tym serwisie. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

 

Twój e-PIT to prosty i wygodny sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym. Aby skorzystać z usługi wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. W przygotowanym zeznaniu uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy. Rozliczenie uwzględnia też zwolnienie z PIT dla osób do 26 roku życia.

 

Ulgi podatkowe

Rozliczając podatek warto uwzględnić przysługujące ulgi. Zeznanie podatkowe przygotowane w usłudze Twój e-PIT uwzględnia najpopularniejszą ulgę podatkową – ulgę na dzieci, która jest automatycznie przypisana w systemie.

Aby skorzystać z pozostałych ulg należy je wskazać podczas rozliczania w systemie. Obok przypisanej automatycznie ulgi na dzieci, można skorzystać między innymi z:

  • ulgi termomodernizacyjnej,
  • ulgi na cele rehabilitacyjne,
  • ulgi z tytułu przekazanych darowizn,
  • ulgi na Internet,
  • ulgi z tytułu wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE),
  • zwrotu niewykorzystanej ulgi na dzieci.

Szczegółowe informacje na temat ulg podatkowych na stronie TUTAJ.

 

Szybki zwrot podatku

Osoby rozliczające PIT za 2021 rok za pomocą usługi Twój e-PIT mogą liczyć na szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Nadpłaty do kwoty 5 tys. zł z większości zeznań PIT-37, złożonych przez usługę Twój e-PIT, zwracane są w ciągu 7 dni. Zwrot nadpłaty podatku z pozostałych zeznań dostępnych w Twój e-PIT trwa do 45 dni. W przypadku zeznań papierowych termin zwrotu wynosi do trzech miesięcy.

Źródło: Ministerstwo FinansówTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę